drukuj
Mikołaj Bogdanowicz z wizytą na Pałukach
24/08/2019

Na plaży w Wąsoszu wojewoda odwiedził uczestników festynu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W Żninie gościł na XXIII Pałuckich Targach Rolnych, a w Turze świętował wraz z druhami 100-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej.

„Podczas wypoczynku nad wodą, to bezpieczeństwo jest najważniejsze” – mówił podczas festynu w Wąsoszu Mikołaj Bogdanowicz. W ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przedstawiciele służb w różnych miejscach regionu przypominają i pokazują jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. W ramach pikniku przygotowano m.in. pokazy ratownictwa wodnego, sprzętu policyjnego i strażackiego. Dla dzieci przygotowano konkursy i zabawy.

Wojewoda odwiedził dziś także miejscowość Tur, by razem z druhami świętować 100-lecie powstania tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. „To właśnie ta jednostka brała udział w bardzo ważnych i trudnych akcjach ratowniczych w województwie kujawsko-pomorskim. Przypomnijmy nawałnicę sprzed dwóch lat, czy bardzo niebezpieczny wypadek drogowy na obwodnicy Szubina" – mówił. „Dziękuję Wam za ofiarną służbę i zaangażowanie”.

Doceniając zaangażowanie druhów z OSP Tur, w ubiegłym roku ze środków MSWiA dofinansowano zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla tej jednostki.

W odnowionym budynku dawnej cukrowni w Żninie odbyły się XXIII Pałuckie Targi Rolne i towarzysząca im XVII Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Uczestniczą w nich setki wystawców niemal z całego kraju i tysiące zwiedzających. „To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie” – mówił podczas uroczystej gali Mikołaj Bogdanowicz.

Wystawcy otrzymali puchary i wyróżnienia w 20 kategoriach. W imieniu ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, puchar w kategorii maszyn i urządzeń wręczyła poseł Ewa Kozanecka. Mikołaj Bogdanowicz wręczył puchar za najciekawszą ofertę w branży budowlanej i agroturystyce. 10 najlepszych wystawców otrzymało z rąk wojewody albumy o województwie kujawsko-pomorskim.

Wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje!