drukuj

Styczeń


5 stycznia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Międzyszkolny Konkurs Edukacyjny "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych", który odbędzie się w Modzerowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. Jana Pawła II w Modzerowie.
14 stycznia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX edycję konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw". Organizatorem przedsięwzięcia jest Kapituła Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw".
17 stycznia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym galę rankingu Filary Polskiej Gospodarki dla województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, która odbędzie się w Gdańsku. Organizatorami przedsięwzięcia są "Puls Biznesu" oraz Pentor Research International. 
24 stycznia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt edukacyjny "Czy media są wiarygodne?". Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 27 w Bydgoszczy.
styczeń-marzec 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Uczniowski przy VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.


Luty


Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 50-lecia istnienia bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Oddział w Bydgoszczy.
luty-kwiecień 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach". Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
luty-kwiecień 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II konkurs "Wyczółkowski w grafice komputerowej". Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
luty-maj 2012 r.Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt "Nasz Rolnik 2012". Organizatorem przedsięwzięcia są Media Regionalne Sp. z o.o. w Warszawie.
4 lutego 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję poświęconą osobom z Zespołem Aspergera, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Aspergera.
10 lutego 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczyste podpisanie umów w ramach programu pilotażowego w województwie kujawsko-pomorskim "Voucher badawczy". Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców.
18 lutego 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Bal Wiedeński 2012", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Austriackie Oddział w Bydgoszczy.
25-26 lutego 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Kujawsko-Pomorską Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego, która odbędzie się w Brodnicy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Marzec


Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym akcję honorowego oddawania krwi Wampiriada 2012. Organizatorem przedsięwzięcia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów UTP w Bydgoszczy.
marzec-czerwiec 2012 r.
Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Konkurs Radiowy pod hasłem "Chciałbym/chciałabym to usłyszeć", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego.
marzec-grudzień 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kampanię profilaktyczną pod hasłem "Kobiecość to: inteligencja, ekspresja, torebka, szminka, obcasy... i samokontrola - bo znamy ryzyko". Organizatorem kampanii jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu.
marzec-grudzień 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym realizację projektu OSADA. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polsko-Szwajcarska Fundacja OSADA.
2 marca-29 kwietnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym wystawę pod nazwą "Człowiek w Wielkim Mieście", którą będzie można oglądać w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.
10 marca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym koncert charytatywny "Serce, Miłość, Wdzięczność", który odbędzie się w Tucholi. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych Powiatu Tucholskiego "Dziecko w Rodzinie".
12-13 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, którego finał odbędzie się w Mroczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.
14 marca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Konferencję Kobiet z Inicjatywą, która odbędzie się w Mogilnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminna Rada Kół Gospodyń wiejskich w Mogilnie. 
17 marca 201r r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników, które odbędą się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia są komitet organizacyjny mistrzostw oraz Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza. 
17-18 marca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe "OD DZIAŁKI PO DOM" oraz V Kujawsko-Pomorskie Targi "INVEST-TOR", które odbędą się w Toruniu. Organizatorami przedsięwzięcia są Targi Toruńskie Sp. z o.o. oraz Urząd Miasta Torunia.
19-20 marca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową pt. "Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK w Toruniu.  
23 marca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 65-lecia działalności Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy oraz 15. rocznicy nadania placówce imienia gen. Stanisława Maczka. Organizatorem uroczystości jest Ośrodek-Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy.
24 marca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XX Forum Pszczelarzy, które odbędzie się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu.
24 marca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 45. Pieszy Rajd Topienia Marzanny, na trasie Golub-Dobrzyń - Ciechocin. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
30 marca - 16 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt pod nazwą "Kobieta Przedsiębiorcza 2012". Organizatorem przedsięwzięcia jest "Gazeta Pomorska".

Kwiecień


kwiecień 2012 r. (finał)
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy. 
14 kwietnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVI Międzygminny Konkurs Regionalny Recytacji Prozy i Poezji Kociewskiej oraz Konkurs Plastyczno-Fotograficzny w Warlubiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest ZS w Warlubiu.

24-25 kwietnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa, które dobędzie się w Inowrocławiu. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Inowrocławia.  
27-29 kwietnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej. Organizatorami przedsięwzięcia są: ZS w Bielicach, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bielice "Razem", Urząd Miejski w Mogilnie, MGOK w Janikowie, Mogileński Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie.
28 kwietnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objał patronatem honorowym obchody 67. rocznicy wyzwolenia Obozu Potulice, zakończenia II wojny światowej oraz Miesiąca Pamięci Narodowej, które odbędą się w Potulicach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół im. "Dzieci Potulic" w Potulicach. 
kwiecień-wrzesień 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 7. Konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - LODOŁAMACZE 2012. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Oddział Kujawsko-Pomorski.

Maj 


10-11 maja 2012 r. (finał)
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym program "Jestem bezpieczny - umiem pomagać innym" skierowany do szkół podstawowych Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
10 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym akcję honorowego krwiodawstwa "Wampiriada", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest NZS UTP w Bydgoszczy.

11-12 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 45. Toruński Rajd Samochodowy COVAL CUP. Organizatorem przedsięwzięcia jest Automobilklub Toruński.
12 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wystawę Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się w ramach Majówki w Stylu Retro w Sępólnie Krajeńskim. Organizatorem Wystawy jest Sekcja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Bydgoskiego. 
12 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 7. Festyn Łukaszowy pod hasłem "Razem wygramy!", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Parafia Św. Łukasza Ewangelisty oraz Rada Osiedla Terenów Nadwiślańskich.
12 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Majówkę w stylu retro", która odbędzie się w Sępólnie Krajeńskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

13 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Targi Turystyczno-Ogrodnicze "Lato na Wsi 2012", które odbędą się w Minikowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
13 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych, który odbędzie się w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest PTTK Oddział w Golubiu-Dobrzyniu.
 
12-13 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, którego finał odbędzie się w Mroczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. 
15 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody Światowego Dnia Inwalidy i osób niepełnosprawnych, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Okręgowy w Toruniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
16-18 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do udziału w honorowym komitecie organizacyjnym XV Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w Brodnicy. Z zaproszeniem wystąpiło Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy.
17 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Mogileńskie Dyktando 2012. Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Reklamowa NIKOSS.
17 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję szkoleniową "Zdrowie publiczne - wybrane aspekty", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.
18-20 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 
19 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym koncert charytatywny, poświęcony osobie bł. Jana Pawła II, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Impresariat Artystyczny ARTOS - Groupe.

19 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Spotkania Teatrów Jednego Aktora "Monodram 2012", które odbędą się 19 w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.
19 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 110-lecia istnienia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim połączone z Dniami Solca Kujawskiego. Organizatorami przedsięwzięcia są: Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Solcu Kujawskim oraz gmina Solec Kujawski. 
19-20 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Regionalne Targi Rolne w Bielicach. Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Mogilnie, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, ZS w Bielicach oraz Stowarzyszenie Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach.
19-20 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Turystyczny Ogólnopolski Integracyjny Rajd Samochodowy "Wiosna 2012". Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "TRIUMF START BYDGOSZCZ".
23-26 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Bydgoski Festwal Nauki. Organizatorami przedsięwzięcia są trzy bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki.
26 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI edycję miejskiego i VI edycję ogólnopolskiego konkursu "Ratujemy życie", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja Świat Dzieciom oraz ZS nr 22 w Bydgoszczy. 
26-27 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Wystawę Transportu i Logistyki "Truck & Bus Show Poland 2012", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Akademia Transportu.
28 maja 2012 roku

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym recital Leonory Armellini, który odbędzie się w Ostromecku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Włoskie.
29-31 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 10. Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu "PELLETS-EXPO&BRYKIET-EXPO", które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Targowe Pomorza i Kujaw Lepper, Piotrowski, Wodzień Sp. j. 
31 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Festyn Misyjny pod hasłem "Haiti - wyspa cierpienia i nadziei", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zgromadzenie Ducha Świętego.
31 maja 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do udziału w komitecie honorowym III Turnieju Kręglarskiego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbędzie się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpił Przewodniczący Toruńskiego Stowarzyszenia "Współpraca". 
maj - czerwiec 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt "Belfer Roku 2012". Organizatorem przedsięwzięcia jest "Gazeta Pomorska".
 


Czerwiec


czerwiec 2012 r. (finał)
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kujawsko-pomorski etap konkursu na najlepszego studenta Polski "Studencki Nobel 2012". Organizatorem konkursu jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. 
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wystawę Innowacji i Patentów WIPRO 2012, która odbędzie się na terenie obiektów UTP w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
2 czerwca 2012 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja "Wiatrak".
2-3 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego I Międzynarodowych Mistrzostw Strzeleckich Służb Mundurowych, które odbędą się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpili: Zarząd Główny Mundurowego Klubu Motorowego z siedzibą w Toruniu oraz Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Bydgoszczy.
2-3 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXIII Dni Otwartych Drzwi w Zarzeczewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. 
3 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Jubileuszowy Festyn Integracyjny pod hasłem "Dobrze widzi się tylko sercem", który odbędzie się w Kołdrąbiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dom Dziecka "Słoneczna Przystań" w Kołdrąbiu.
3 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objęła patronatem honorowym Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny oraz piknik rodzinny na Wyspie Młyńskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Światło-Życie.
5 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objęła patronatem honorowym projekt "Wokalis - konkurs zespołów wokalnych i chórów amatorskich" w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bydgoszczy.
6 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczystości jubileuszowe z okazji 10-lecia akcji "Bezpieczna woda" i 50-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które odbędą się w Kruszwicy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet organizacyjny obchodów jubileuszu.
8-10 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym etap okręgowy oraz etap centralny XX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Okręgowy PCK w Bydgoszczy.
15 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs plastyczny i literacki pt. "Bł. ks. Jerzy Popiełuszko w moich oczach". Organizatorem przedsięwzięcia jest Gimnazjum SPSK w Modzerowie.
16 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję "Akademia Zdrowia - Fenyloketonuria - wiem i znam PKU", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię.
16 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody jubileuszu 750-lecia Ciechocina oraz Jarmark Ciechociński. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy Ciechocin
21 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym seminarium szkoleniowe "Wyzwania kadry menadżerskiej w świetle dynamiki zmian w ochronie zdrowia" Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.
22-24 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym piątą edycję ogólnopolskich konferencji z cyklu "Model funkcjonowania studiów doktoranckich". Organizatorem przedsięwzięcia jest Uczelniana Rada Doktorantów UKW w Bydgoszczy.
23 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
23 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Festiwal Nowe Spojrzenie Bydgoszcz 2012. Organizatorem przedsięwzięcia jest ks. Sławomir Bar.
23 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym festyn historyczny "Wyszogród - zanim powstała Bydgoszcz". Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród.
23 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Bieg Mostami Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.
23 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
29 czerwca-1 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbędą się w Dobrczu. Organizatorem przedsięwzięcia jest ULKS "Zryw" w Dobrczu.
29 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczystość nadania sztandaru Zespołowi Szkół im. Kazimierza Górskiego w Dobrczu. Organizatorem przedsięwzięcia jest ZS w Dobrczu.
30 czerwca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Puchar Polski w Nordic Walking, które odbędą się w Pakości. Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miejski w Pakości i Federacja Nordic Walking.
30 czerwca-1 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 10. Jarmark Cysterski wraz z inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Koronowo.
30 czerwca-1 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVI Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH, które odbędą się w Minikowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.


Lipiec


3 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI Olimpiadę Sportową Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbędzie się w Nowej Wsi Wielkiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej.
4-8 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego 23. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Z zaproszeniem wystąpił Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wyścigu.
6-8 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVI Wielki Turniej Rycerski na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest PTTK Oddział w Golubiu-Dobrzyniu.
7 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego. Drużynowego Pucharu Świata - Event 1, który odbędzie się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Miasta Bydgoszczy.
11 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Włoskie Lato 2012, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy.
19-22 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Międzynarodowy Zlot Motocyklistów 67. FIM Rally 2012, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Polski Związek Motorowy oraz Ludowy Klub Turystyczny "Wyczół" Gościeradz.
22 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Wojewódzki Festiwal Piosenki Folklorystycznej i Biesiadnej dla osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w Więcborku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku.
26-28 lipca 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 16. Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej - Impresje Artystyczne, który odbędzie się w Ciechocinku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Inicjatyw na rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS.
lipiec-sierpień 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kampanię społeczno-edukacyjną "Pływam bez promili". Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Polska Wódka.
lipiec 2012 r. - marzec 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objęła patronatem honorowym XIII edycję rankingu Gazele Biznesu 2012. Organizatorem przedsięwzięcia jest dziennik "Puls Biznesu".


Sierpień


12 sierpnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Wielki Festyn Pomidorowy w Jeziorach Wielkich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich.
18 sierpnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 4.Camus Cross for the Beatles, który odbędzie się w Smogorzewcu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Sportowy "Kamus Maraton".
18-19 sierpnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objęła patronatem honorowym Festiwal Smaku, który odbędzie się w Grucznie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły.
18-19 sierpnia 2012 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVI Pałuckie Targi Rolne, które odbędą się w Żninie. Organizatorami przedsięwzięcia są: Wydawnictwo Dominika Księskiego oraz Pałuki Tygodnik Lokalny.
23-25 sierpnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolskie Spotkanie Ludzi Rolnictwa i Agrobiznesu AGROZAJAZD NA KUJAWACH. Organizatorami przedsięwzięcia są redakcja Agro oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.
25 sierpnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 9. edycję wyścigu kolarskiego "Mocni w wierze na rowerze", który odbędzie się w Świeciu. Organizatorami przedsięwzięcia są: Burmistrz Świecia, OKSiR w Świeciu, Parafia Rzymsko-Katolicka św. Jana Chrzciciela w Grucznie oraz Drukarnia "Lew" Świecie.
sierpień - grudzień 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objęła patronatem honorowym turnieje piłki nożnej, które odbędą się w Aleksandrowie Kujawskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Aleksandrowska Szkółka Piłki Nożnej "VIKING".


Wrzesień


wrzesień 2012 r. (finał)
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym etap regionalny III edycji ogólnopolskich konkursów: dla studentów "Fałszerstwom stop" oraz dla pracowników naukowych "Nauka przeciw fałszerstwom". Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja "Ubi societas, ubi ius". 

1 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objęła patronatem honorowym XXIX Wojewódzki Dzień Pszczelarza, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu.
2 września 2012 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Gnieźnieńskiej. Z zaproszeniem wystąpił Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
6 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Toruńskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2012. Z zaproszeniem wystąpili: Rektor UMK w Toruniu oraz Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
6-9 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 41. Kongres Polskiego towarzystwa neurochirurgów, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest komitet organizacyjny Kongresu.
7-8 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów jubileuszu hodowli gęsi Białej Kołudzkiej. Z zaproszeniem wystąpili Dyrektor ZD Kołuda Wielka oraz Dyrektor Instytutu Zootechniki PIB.
8 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął tytuł Honorowego Organizatora XI Międzynarodowej Spartakiady Integracyjnej Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flandria" w Inowrocławiu.
13-16 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym jubileuszowy 15. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN w Grudziądzu oraz 10-lecie działalności Teatru Życia im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu.
13-16 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objęła patronatem honorowym 15. Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów "ARS 2012", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora z siedzibą w Bydgoszczy.
14-15 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego XV Sympozjum Naukowo-Szkoleniowego Polskiego Towarzystwa rehabilitacji pt. "Rozwój metod diagnostyki i terapii funkcjonalnej wymogiem współczesnej rehabilitacji", który odbędzie się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpiło Polskie Towarzystwo Rehabilitacji.
14-16 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kujawsko-pomorska edycję Kampanii na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2012/2013 oraz akcję "Sprzątanie świata - Polska". Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Nasza Ziemia.
14-16 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym warsztaty edukacyjno-kulinarne "Wiem, co jem", które odbędą się w Pieczyskach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię.
14-15 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XV Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji pt. "Rozwój metod diagnostyki i terapii funkcjonalnej wymogiem współczesnej rehabilitacji", które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Rehabilitacji.
17 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski obął patronatem honorowym obchody 73. rocznicy napaści ZSRR na Polskę, 72. rocznicy masowych zesłań Polaków na Sybir oraz obchody Dnia Sybiraka, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Sybiraków Oddział w Bydgoszczy.
24 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Bydgoskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2012. Z zaproszeniem wystąpili:
25 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym wojewódzką konferencję pod hasłem "Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie", która odbędzie się w Sępólnie Krajeńskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim.
27-28 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II regionalny Konkurs Orki, który odbędzie się w Bvielicach. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja Powiatu Mogileńskiego, Starostwo Powiatowe w Mogilnie.
28 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkursy "Budowa na Medal Pomorza i Kujaw" oraz "Wnętrze Roku Pomorza i Kujaw". Organizatorem przedsięwzięcia jest Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa.
29 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w Trójboju Siłowym Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Toruński Związek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.
26-30 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 20-lecia działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Sekcja Polska, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są IPA Sekcja Polska oraz Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA Sekcja Polska.
30 września 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się w Dobrem Kujawskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiatowa Rada KGW w Radziejowie.


Październik 


październik 2012 - luty 2013

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym pierwszą edycję konkursu wojewódzkiego "Rumaki 2012". Organizatorami przedsięwzięcia są Makrum S.A. oraz TVP Bydgoszcz.
4-6 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego IV Kongresu Naukowo-Szkoleniowego Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran pod hasłem "Twórzmy szanse i możliwości gojenia ran przewlekłych", który odbędzie się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpili Przewodniczący Komitetów Organizacyjnego i Naukowego Kongresu.
5-7 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXIX Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych oraz VII Mistrzostwa Polski Juniorów Niepełnosprawnych, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "TRIUMF START BYDGOSZCZ".
6 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patrona.tem honorowym II Top Festiwal "Śląskie granie i śpiewanie w Borach Tucholskich", który odbędzie się w Tucholi. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych powiatu Tucholskiego "Dziecko w Rodzinie".
6 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego 2012 FIM Toruń Final Speedway Grand Prix. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Miasta Torunia.
7 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 50-lecia istnienia Domu Dziecka w Brodnicy. Organizatorem obchodów jest Dom Dziecka w Brodnicy.
8 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody jubileuszu 10-lecia działalności Europejskiej Unii Kobiet - Sekcji Polskiej w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Toruński EUK-SP.
11-12 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję "Zieleń miejska - naturalne bogactwo miasta", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu.
12 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową pt. "Zakażenia szpitalne - aktualne problemy", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.
12-14 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "TRIUMF START BYDGOSZCZ".
13 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 7. Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckie, który odbędzie się w Łącku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.
14 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Papieski Dzień Misyjny u Duchaczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zgromadzenie Ducha Świętego w Bydgoszczy.
15-21 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIX Dni Austrii w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Austriackie Oddział w Bydgoszczy.
18-19 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II ogólnopolska konferencję pod hasłem "Edukacja dla bezpieczeństwa a nauczanie pierwszej pomocy - zintegrowane działania służb ratowniczych i placówek oświatowych", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 22 w Bydgoszczy.
18-19 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XV Forum Konserwatorów, które odbędzie się w ramach Toruńskich Spotkań Konserwatorskich KONSERWACJE 2012. Organizatorami przedsięwzięcia są: TNOiK "Dom Organizatora", Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Targi Toruńskie.
19 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Otwarte Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu, które odbędą się w Wielkiej Nieszawce. Organizatorem przedsięwzięcia jest Państwowa Straż Pożarna w Toruniu.
20 października 2012 r.
19-21 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Integracyjne Zawody dla Młodzieży w Tenisie Stołowym, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "TRIUMF START BYDGOSZCZ".
20 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Festiwal Folkloru i Twórczości Ludowej Karolewo 2012. Organizatorami przedsięwzięcia są: Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu.
20-26 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym jubileuszową, X edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Biuro Kultury.
24 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową "Realizacja zadań obronnych przez samorząd terytorialny", która odbędzie się w Tucholi. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Ruch Wspólnot Obronnych oraz Starostwo Powiatowe w Tucholi.
27 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym objęła patronatem honorowym konkurs dowcipów 'Mogileńska Beczka Śmiechu". Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Mogilnie.
27 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Ogólnopolską konferencję Szkoleniową pod hasłem "Dziecko - uczeń, wychowanek, pacjent - pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej, rodzinnej, rówieśniczej", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest ZS nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.
28 października 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym akcję "Zapobiegamy Udarom 2012", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Udarowcy - Liczy się wsparcie.
październik 2012 - czerwiec 2013
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kampanię edukacyjno-informacyjną "Drugie życie", która będzie realizowana na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.


Listopad


4-11 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Archikonfraternia Literacka Dom w Bydgoszczy.
9 listopada - 24 grudnia 2012 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt "Menedżer Roku 2012". Organizatorem przedsięwzięcia jest "Gazeta Pomorska".
10 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Pierwszy Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbędzie się w Grucie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy w Grucie.
10 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Bieg Niepodległości przez Most im. Józefa Piłsudskiego oraz Otwarte Mistrzostwa Polski w Nordic Walking na Jedną Milę. Organizatorem przedsięwzięcia jest Toruński Klub Sportu Osób Niepełnosprawnych.
10 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Galę Sportu Kartingowego", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Automobilklub Toruński.
15 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym wojewódzką konferencję pt. "Dziecko - Bezpieczeństwo - Partnerstwo", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorami przedsięwzięcia są: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Toruniu.
15-16 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolską Konferencję pt. "Statystyczny obraz metropolii - stan obecny i perspektywy rozwoju", organizowaną w ramach obchodów 100-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Organizatorami przedsięwzięcia są: PTS w Bydgoszczy, PTS w Toruniu, Urząd Statystyczny w Bydgoszczy oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.
15-16 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym międzynarodową konferencję naukową "Rozwój samorządu terytorialnego w Europie Środkowej na przełomie XX i XXI wieku", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania UKW w Bydgoszczy.
16-18 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 140. rocznicy działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy.
19 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym międzynarodową konferencję "Badania nad dziejami średniowiecznej Rusi. Perspektywy, osiągnięcia, zadania". Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW w Bydgoszczy. 
24 listopada 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolski Turniej Karate WKF, który odbędzie się w Osielsku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Sportowe "YAMABUSHI" oraz Urząd Gminy w Osielsku.


Grudzień


8 grudnia 2012 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs pod nazwą "Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców". Organizatorem przedsięwzięcia jest Warszawska Izba Przedsiębiorców. 
10 grudnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym wojewódzką konferencję "Wdrażanie reformy szkolnictwa ponadgimnazjalnego w roku szkolnym 2012/2013", która odbędzie się we Włocławku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.
15-16 grudnia 2012 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Regionalną Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Solec Kujawski 2012". Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą w Serocku.
27 grudnia 2012 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 94. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.


bez terminu


Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Kcyni. Z zaproszeniem wystąpił burmistrz Kcyni.  

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów Roku Leona Wyczółkowskiego. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 10-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Z zaproszeniem wystąpił rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc "XII ŁUCZNICZKA 2012", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "TRIUMF START BYDGOSZCZ".

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolską Kampanię Edukacyjną "Zdrowe Szpitale". Organizatorem przedsięwzięcia jest Think Kong Sp. z o.o.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym rozgrywki na szczeblu regionalnym w ramach Pucharu Polski. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody jubileuszu 75-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI edycję Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Program Gospodarczo-Konsumencki Solidna Firma.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym nad działalnością Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku w roku akademickim 2012/2013. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

rok szkolny 2012/2013
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Wielkich Polakach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

rok szkolny 2012/2013
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.