drukuj

Styczeń


styczeń 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Wojewódzki Konkurs "Cóż za rzecz przedziwna ... Czytanie!", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy.
4 stycznia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Międzyszkolny Konkurs Edukacyjny "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych", któryodbędzie się w Modzerowie. Organizatorami przedsięwzięcia są: Szkoła Podstawowa SPSK i Gimnazjum SPSK w Modzerowie.
12 stycznia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X edycję konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw".
19-20 stycznia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Brodnicką Międzynarodową Wystawę Kur, Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.
23-25 stycznia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym halowy turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, który będzie rozgrywany w Białych Błotach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Klub Sportowy "Spójnia" w Białych Błotach.


Luty


2 lutego 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wielki Bal Biznesu, połączony z ogłoszeniem wyników konkursów Biznesmen Roku 2012 oraz Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2012, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
6-8 lutego 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Kujawsko-Pomorskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła", które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy.
8 lutego-2 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym drugą edycję plebiscytu "Nasz Rolnik". Organizatorem przedsięwzięcia jest "Gazeta Pomorska".
9 lutego 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Bal Wiedeński - Bydgoszcz 2013. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko - Austriackie Oddział w Bydgoszczy.
16-17 lutego 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Kujawsko - Pomorską Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych w Toruniu.


Marzec


marzec - maj 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kujawsko-pomorski etap konkursu na najlepszego studenta Polski "Studencki Nobel 2013". Organizatorem przedsięwzięcia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów UTP w Bydgoszczy.
1 marca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową "Nowoczesne nauczanie - e-nauczyciel", która odbędzie się we Włocławku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku.
1 marca - 5 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Konkurs Wojewódzki "Bezpieczny w szkole. Bezpieczny w sieci", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
7 marca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Interdyscyplinarną Konferencję Młodzieży Bydgoskich Szkół Ponadgimnazjalnych pod nazwą: Być człowiekiem dzisiaj - "Quo vadis Homo?". O Autorytetach słów kilka... Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
9-10 marca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe "OD DZIAŁKI PO DOM" oraz VI Kujawsko-Pomorskie Targi "INVEST-TOR", które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Toruńskie Sp. z o.o.
14 marca 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Konferencję Kobiet z Inicjatywą", która odbędzie się w Chabsku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Mogilnie.
15 marca - 15 maja 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt "Kobieta Przedsiębiorcza - edycja 2013". Organizatorem przedsięwzięcia jest "Gazeta Pomorska".
16 marca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXI Forum Pszczelarzy, które odbędzie się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu.
16-17 marca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Targi Turystyczne "WYPOCZYNEK" oraz "Toruński Festiwal Smaków". Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Toruńskie Sp. z o.o.
18 marca - 18 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Regionalny Konkurs "Kujawy znane i nieznane". Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Łochowie.
marzec - maj 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs na komiks o Mikołaju Koperniku - uczonym , który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Organizatorem przedsięwzięcia jest Pedagogiczna biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy.
marzec - maj 2013
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs dla szkół i sołectw gminy Lubicz pn. "Segreguję, nie marnuję. To się opłaca". Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy Lubicz.
marzec - czerwiec 2013
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym piątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.
marzec - czerwiec 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs graficzny "Uważaj! Jestem rowerzystą". Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.


Kwiecień


kwiecień 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Bydgoskie Potyczki Ortograficzne dla Młodzieży Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Międzyszkolny Konkurs Przedsiębiorczości, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs "Najlepsze zajęcia z Przedsiębiorczości który odbędzie w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Toruńskie Studenckie Forum Business Centre Club.kwiecień "
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Ogólnopolski Konkurs Artystyczny "Młode Talenty 2013", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia Samorząd Uczniowski, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bydgoszczy.
kwiecień - wrzesień 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym etap regionalny 8. Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie "LODOŁAMACZE 2013". Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
10-12 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XV Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Studenckie Koło Naukowe Archiwistów przy UMK w Toruniu.
12 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową pn. "Katyń. Ofiary Pomorza i Kujaw. W 73. rocznicę zbrodni katyńskiej", która odbędzie się we Włocławku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Włocławskie Towarzystwo Naukowe, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
12-14 kwietnia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 39. Olimpiadę Wiedzy Technicznej, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie oraz Bydgoska rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Bydgoszczy.
15-19 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt "Festiwal Przedsiębiorczości BOSS: rozwój, kariera, sukces", który będzie realizowany w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Toruńskie Studenckie Forum Business Centre Club.
17 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym ogólnopolską konferencję naukową "Prawne, administracyjne i ekonomiczne uwarunkowania działalności lotniczej w Polsce", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania UKW w Bydgoszczy.
18 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukowo-szkoleniową "Zdrowie publiczne - wybrane aspekty", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
18-20 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym LXII Turniej Budowlany "Złota Kielnia", który odbędzie się w Grudziądzu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu.
20 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu, które odbędą się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Bydgoszczy.
19-21 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest komitet organizacyjny Rajdu.
23-24 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVIII Ogólnopolskie Forum ratownictwa pod hasłem "Bezpieczeństwo epidemiologiczne w zakażeniach, skażeniach i zatruciach środowiskowych", które odbędzie się w Inowrocławiu. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Inowrocławia.
24 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 15. Edycję Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra", która finał odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział w Bydgoszczy.
27 kwietnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczystości z okazji 68. rocznicy wyzwolenia Obozu Potulice, zakończenia II wojny światowej oraz Miesiąca Pamięci Narodowej, które odbędą się w Potulicach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół im. "Dzieci Potulic" w Potulicach.


Maj


8-10 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "XVI raz połączy nas radość, miłość i przygoda", który odbędzie się w Brodnicy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Towarzystwo rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brodnicy.
9-10 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję podsumowującą archeologiczne badania ratownicze na trasie przebiegu autostrady A1 w granicach województwa kujawsko - pomorskiego, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest GDDKiA Oddział w Bydgoszczy.
11-12 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 46. Toruński Rajd Samochodowy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Automobilklub Toruński.
11 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym etap okręgowy XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK.
12 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Targi Turystyczno-Ogrodnicze "Lato na Wsi" oraz Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się w Minikowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
12 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 140-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Skąpem. Organizatorami przedsięwzięcia są: Gmina Chełmża, ZG OSP Chełmża oraz OSP Skąpe.
12 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Targi Turystyczno - Ogrodnicze "Lato na Wsi 2013" oraz Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się w Minikowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
12 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Łukaszowy Festyn Parafialno  - Osiedlowy, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Parafia p. w. Św. Łukasza Ewangelisty.
14-15 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Sympozjum "Integracja sztuki i techniki w architekturze i urbanistyce", które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy.
15 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Mogileńskie Dyktando 2013. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja reklamowa NIKOSS.
16-17 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym turniej "Jestem bezpieczny - umiem pomagać innym", którego finał będzie rozgrywany w Krówce Leśnej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
17-18 maja 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 60-lecia działalności bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Organizatorem przedsięwzięcia jest PTS Oddział w Bydgoszczy.
17-18 maja 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 48. Regaty Długodystansowe na Wiśle. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bractwo Bydgoskiego Węzła Wodnego.
17-19 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Wystawę "Truck & Bus & Logistic", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Akademia Transportu.
18-19 maja 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Regionalne Targi Rolne, które odbędą się w Bielicach. Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Mogilnie, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, ZS w Bielicach, Stowarzyszenie Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach oraz Kujawsko - Pomorska Izba Rolnicza.
18 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora "Monodram 2013", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.
19 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych, który odbędzie się w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Golubiu-Dobrzyniu.
19 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Festyn Misyjny Zgromadzenia Ducha Świętego, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest misyjne Zgromadzenie Ducha Świętego w Bydgoszczy.
20-21 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym ogólnopolską konferencję pt. "Zdrowie i jego funkcjonowanie we wszystkich sferach życia", która odbędzie się w Bydgoszczy. Głównym Organizatorem jest Oddział Bydgoski Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.
21-24 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Mistrzostwa Służby Więziennej w Wieloboju Pożarniczym, które odbędą się w Lubiewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy.
22-25 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Bydgoski Festiwal Nauki. Organizatorami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.
23 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Zjazd Stowarzyszeń Społeczno - Kulturalnych regionu Kujawsko - Pomorskiego, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Organizacyjny Zjazdu.
24-25 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Norbertańskie Dni Młodych, które odbędą się w Strzelnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest parafia p.w Świętej Trójcy w Strzelnie.
24-26 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Spływ kajakowy Odrodzonym Kanałem Bydgoskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekcja Turystyki Kajakowej LOTTO - Bydgostia.
25 maja 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 50-lecia Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
25 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 15-lecia istnienia Ogólnopolskiego Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Batalionów Budowlanych, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ogólnopolski Związek Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Batalionów Budowlanych.
25-26 maja 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 30. Weekend Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland.
25 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII edycję miejskiego i VII edycję ogólnopolskiego konkursu "Ratujemy życie", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół nr 22 w Bydgoszczy oraz Fundacja Świat Dzieciom.
28 maja 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego IV Turnieju Kręglarskiego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbędzie się w Toruniu.. Z zaproszeniem wystąpił Przewodniczący Toruńskiego Stowarzyszenia "Współpraca".


Czerwiec


1 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Interdyscyplinarne Sympozjum Doktorantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego pt. "Nauka nie jedno ma imię...", które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
1-2 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXIV Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w Zarzeczewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Zarzeczewie.
2 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym zawody z cyklu Grand Prix Polski w Skacie, które odbędą się w Świekatowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Sportowy LZS "Fala" Świekatowo.
4 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Wokalis" - Konkurs Zespołów Wokalnych i Chórów Amatorskich, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bydgoszczy.
5-9 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Mistrzostw Europy w Szermierce U-23, które odbędą się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpił Zastępca Prezydenta Miasta Torunia.
8 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję "Nauczyciel - obywatel Unii Europejskiej", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy.
8-9 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Konferencję Naukowo-Techniczną "Ochrona i rekultywacja jezior", która odbędzie się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Zrzeszenie Inżynierów i techników Sanitarnych Oddział w Toruniu.
9 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I ogólnopolski konkurs "Działam bezpiecznie", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy oraz Fundacja Świat Dzieciom.
14-16 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 50-lecia Osiedla Błonie w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie.
15 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 30-lecia istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Strażak", które odbędą się w Rogowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub HDK PCK "Strażak".
16 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Święto Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędzie się w Ciechocinie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy Ciechocin.
17 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym ogólnopolską konferencję naukową "W świecie człowieka bezdomnego - aspekty psychologiczne", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
18-20 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 11. Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO oraz Międzynarodowe targi Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu BIOGAZ-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Targowe Pomorza i Kujaw.
19 i 21 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym finałowe spotkania o piłkarski Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.
21 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Grand Prix w Grillowaniu Nabiałowym", które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Grupa Producentów Nabiału z Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
21 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym jubileusz 50-lecia Szkoły oraz 20-lecia działalności Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
21 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową "Metody i narzędzia obsługi logistycznej w teorii i praktyce", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy.
21 czerwca 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 3. konferencję naukową pt "Metody i narzędzia obsługi logistycznej w teorii i praktyce", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy.
22 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Festiwal Nowe Spojrzenie Bydgoszcz 2013. Organizatorem przedsięwzięcia jest komitet organizacyjny Festiwalu.
22 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Konkurs Radiowy pod hasłem "Chciałbym/chciałabym to usłyszeć". Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego oraz Polskie Radio PiK.
22 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Bieg Mostami Bydgoszczy o Puchar JM Rektora UTP. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.
22-23 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego II Międzynarodowych Mistrzostw Strzeleckich Służb Mundurowych "UNIFORM SHOOTING 2013". Z zaproszeniem wystąpił Mundurowy Klub Motorowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej.
23 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej, który odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
24 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolską Konferencję "Mama wraca do pracy", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.
23 czerwca 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Ogólnopolski Konkurs Gry na Elektronicznych instrumentach Klawiszowych, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest SP nr 38 w Bydgoszczy.
27-28 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Jubileuszową Międzynarodową Konferencję pn. "Mikotoksyny i grzyby pleśniowe", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
30 czerwca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 4. Przegląd Orkiestr Dętych, który odbędzie się w Strzelnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelnie.
czerwiec 2013 r. - maj 2015 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Kajakowy Patrol św. Franciszka. Organizatorem przedsięwzięcia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.


Lipiec


2 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Olimpiadę Sportową Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbędzie się w Nowej Wsi Wielkiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest ŚDS w Nowej Wsi Wielkiej.
5-7 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVII Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu.
5-7 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym regionalną część Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego "Wstań i Jedź". Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Łukasza Krasonia "Wstań i idź".
6-7 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVI Międzynarodowe Targi Rolno - Przemysłowe AGRO-TECH, które odbędą się w Minikowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
8-14 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Mistrzostwa Europy Juniorów w Hokeju na Trawie Grupy B, które odbędą się w Gąsawie. Organizatorami przedsięwzięcia są: Polski Związek Hokeja na Trawie w Poznaniu oraz Gmina Gąsawa.
14 lipca 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt pn. "Kujawskie nowalijki", który będzie realizowany w Kruszwicy. Organizatorami przedsięwzięcia są Gmina Kruszwica oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
14 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Wojewódzki festiwal Piosenki Folklorystycznej i Biesiadnej dla Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w Więcborku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku oraz Środowiskowy Ośrodek Samopomocy w Więcborku.
19-28 lipca 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego XV Mistrzostw Świata Modeli Śmigłowców Żdalnie Sterowanych F3C, F3N, które odbędą się we Włocławku. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Zarządu Aeroklubu Włocławskiego.
20-21 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych, które odbędą się w dniach 20-21 lipca br. w Przyjezierzu. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Polski Związek Motorowodny, Polski Związek Narciarstwa Wodnego oraz Klub Sportowy Nart Wodnych SUNAL - Przyjezierze.
27 lipca 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIV Galę Dekarską z okazji Dnia Dekarza, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz Oddział Kujawsko-Pomorski PSD.
27-28 lipca 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XLII Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie, które odbędą się w Dobrczu. Organizatorami przedsięwzięcia są : Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Łuczniczy oraz ULKS "Zryw" w Dobrczu.
lipiec 2013 - czerwiec 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do wejścia w skład Honorowego Komitetu Organizacyjnego Kampanii na Rzecz Rozwoju Zrównoważonego 2013/2014. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Fundacji Nasza Ziemia.


Sierpień


11 sierpnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI Wielki Festyn Pomidorowy, który odbędzie się w Jeziorach Wielkich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich.
17 sierpnia 2013 r.
Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym imprezę sportowo-muzyczną pod nazwą "V Kamus Cross for the Beatles", która odbędzie się w Smogorzewcu i Osieku nad Wisłą. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Sportowy "Kamus Maraton".
23-25 sierpnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego XXV Jubileuszowego Zjazdu Kawalerzystów II Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie się w Grudziądzu. Z zaproszeniem wystąpiła Przewodnicząca Zarządu Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej.
24-25 sierpnia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVII Pałuckie Targi Rolne, które odbędą się w Żninie. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Dominika Księskiego "Wulkan".
24-25 sierpnia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Festiwal Smaku, który odbędzie się w Grucznie. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły.
31 sierpnia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Wyścig Kolarski "Mocni w wierze na rowerze", który odbędzie się w Świeciu. Organizatorami przedsięwzięcia są Ośrodek Kultury Sportu i rekreacji w Świeciu oraz Rada Miejska Świecia.


Wrzesień


7-14 września 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Mistrzostw Balonów na Ogrzane Powietrze, które odbędą się we Włocławku. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Zarządu Aeroklubu Włocławskiego.
6-8 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Jakość w sporcie”, która odbędzie się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpili: Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Zagranicą UMK w Toruniu i Prodziekan ds. Dydaktycznych Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki UKW w Bydgoszczy.
7 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym bydgoską edycję ogólnopolskiej akcji “Narodowe czytanie”, poświęconą twórczości Aleksandra Fredry. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gimnazjum nr 25 im. Aleksandra Fredry w Bydgoszczy.
7 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXX Wojewódzki Dzień Pszczelarza, który odbędzie się w Świeciu. Organizatorami przedsięwzięcia są: Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy w Bydgoszczy, Koło Pszczelarzy w Świeciu oraz Urząd Miejski w Świeciu.
8 września 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym festyn turystyczno – historyczny “Wyszogród - zanim powstała Bydgoszcz”. Który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród.
10-11 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2013, który odbędzie się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Zarządu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
13 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 25-lecia powstania Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Oddział Wojewódzki w Bydgoszczy.
14 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
16 września 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym akcję “Udar mózgu – to nie wyrok”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie “Udarowcy – liczy się wsparcie”.
16-20 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym międzynarodową konferencję naukową SUITMA 6 - Soils of Urban, Inustrial, Traffic, Mining and Military Areas, która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
17 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym bydgoskie obchody 74. rocznicy napaści ZSRR na Polskę, Dnia Sybiraka, 85. rocznicy powstania Związku Sybiraków i 25. rocznicy jego reaktywacji. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Sybiraków Oddział w Bydgoszczy.
18-20 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XLII Sesję Naukową Komisji Żywienia Zwierząt Komitetu Nauk Zootechnicznych Polskiej Akademii Nauk, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Katedra Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy.
19-21 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Konferencję Naukową Polskiego Towarzystwa Agronomicznego pt. “Aktualne kierunki w technologii uprawy roślin rolniczych”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Polskie Towarzystwo Agronomiczne Oddział w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
19-20 września 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Międzynarodowe Sympozjum pt. “Innowacyjne badania w rolnictwie i na rzecz rozwoju obszarów wiejskich”, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
21 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja “Wiatrak”, Szkoła Pamięci Wojakowskich oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
23-27 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIV Mistrzostwa Służby Więziennej w Piłce Nożnej, które odbędą się w Tucholi. Organizatorem przedsięwzięcia jest Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy.
25 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję pt. “Krajowe Ramy Interoperacyjności, czyli efektywność i bezpieczeństwo Urzędu”, która odbędzie się w Warszawie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja “Veracity”.
26 września 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym drugą konferencję Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej 2013 Energia Jutra, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest
26-27 września 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Regionalny Konkurs Orki, który odbędzie się w Bielicach. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Powiat Mogileński i Fundacja Powiatu Mogileńskiego.
27 września 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkursy “Budowa na Medal Pomorza i Kujaw” oraz “Wnętrze Roku Pomorza i Kujaw”. Organizatorem konkursów jest Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa.
wrzesień 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I edycję Ogólnopolskiego Plebiscytu Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, którego gala finałowa odbędzie się w Warszawie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Gospodarcza EURO-PARTNER.
wrzesień 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objał patronatem honorowym projekt edukacyjny :Eko-miasto - zwiększenie świadomości edukacyjnej mieszkańców”, który będzie realizowany we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu i Wąbrzeźnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Fundacja Zasobów Wodnych.


Październik


1 października 2013 r. - 31.03.2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Program przeciwdziałania niskiej emisji "Zdrowe płuca". Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant.
październik-grudzień 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wojewódzki Konkurs Historyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy.
październik 2013 – luty 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym drugą edycję konkursu “RUMAKI 2013”, skierowaną do młodych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Makrum S.A.
3 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję pt. “Współpraca szkół i instytucji w procesie wspierania młodzieży z zaburzeniami lękowymi w pokonywaniu trudności szkolnych”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Konsultant Wojewódzki ds. Zdrowia Psychicznego dzieci i Młodzieży, Klinika Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.
3-4 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Mistrzostwa Służby Więziennej w Marszobiegu Terenowym, które odbędą się w powiecie tucholskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy.
3-4 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc "XIV Łuczniczka 2013", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Triumf Start Bydgoszcz".
4-6 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XL Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów, XI Mistrzostwa Polski Kobiet Niepełnosprawnych oraz VIII Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych.
5 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego 2013 FIM Toruń Speedway Grand Prix of Poland. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Miasta Torunia.
11 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym wojewódzkie obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pod hasłem “Zdrowie psychiczne u osób starszych”, które odbędą się w Grudziądzu. Organizatorami przedsięwzięcia są: Katedra Psychiatrii Collegium Medicum UMK, Regionalny Specjalistyczny Szpital w Grudziądzu, Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “MOST” w Bydgoszczy oraz Związek Stowarzyszeń Rodzin i Opiekunów Osób Chorych Psychicznie POL-FAMILIA w Toruniu.
10-11 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Konferencję Naukowo-Techniczną pt. "Zieleń Miejska - Naturalne Bogactwo Miasta. Ogrody działkowe w systemie społeczno - przyrodniczym miasta", która odbędzie
10-11 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym międzynarodową konferencję bibliotekarską PZB “Biblioteki w okresie kryzysu”, która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Związek Bibliotek Oddział w Toruniu.
11-13 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Integracyjne Zawody dla Młodzieży w Tenisie Stołowym, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Triumf Start Bydgoszcz".
14 października-5 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym jubileuszowe XX Dni Austrii, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Austriackie Oddział w Bydgoszczy.
14-19 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji we Włocławku i w regionie. Organizatorami przedsięwzięcia są: Krajowa Izba Mediatorów i Arbitrów Delegatura we Włocławku oraz Kancelaria Mediacyjna "Na-Tak" we Włocławku.
16-17 października 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolską Konferencję Naukową “15 lat aktualnej struktury samorządu terytorialnego w Polsce”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
21-27 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Biuro Kultury.
25 października 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs "XI Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Kucharzy Kujaw i Pomorza oraz p. Dariusz Gwiazda.
26 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 16. Ogólnopolski Konkurs "WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców", który zakończy się galą finałową w Warszawie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Warszawska Izba Przedsiębiorców.
26 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs dowcipów “Mogileńska Beczka Śmiechu”, który odbędzie się w Mogilnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Mogilnie.
26 października 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 6. Ogólnopolską Konferencję pt. “Działania edukacyjno-wychowawcze a wszechstronny rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo uczniów”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.


Listopad


6-8 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Jakość w sporcie", która odbędzie się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpili: Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z zagranicą UMK w Toruniu oraz Prodziekan ds. Dydaktycznych Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki UKW w Bydgoszczy.
9-17 listopada 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem “Prawda kształtuje wolność człowieka”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Archikonfraternia Literacka Dom w Bydgoszczy.
15 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 75-lecia działalności Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Toruniu, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest ZDZ w Toruniu.
15 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 50-lecia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Z zaproszeniem wystąpił Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.
18 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym koncert O! POLSKIE PIOSENKI, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Ligi Kobiet Polskich w Bydgoszczy.
21 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję pn. “Państwowa Inspekcja Sanitarna w trosce o zdrowie i życie bez uzależnień”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.
23 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników, które odbędą się w Przysieku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Komitet Organizacyjny Mistrzostw oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
23-24 listopada 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym “Regionalną Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Solec Kujawski 2013”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą w Serocku.
28 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję dla nauczycieli i rodziców dzieci niepełnosprawnych “Naprzeciw potrzebom”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży “DAR”.
28-30 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym międzynarodową konferencję "10 lat PET w Bydgoszczy i w Polsce", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.
29-30 listopada 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Konferencję “Kontrola zakażeń w województwie kujawsko–pomorskim”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Marlena Karwacka, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego.
30 listopada – 1 grudnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Kujawsko-Pomorską Wystawę Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego we Włocławku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Włocławski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.


Grudzień


4 grudnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Pierwsze Wojewódzkie Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty.
5 grudnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym inicjatywę pod nazwą “Promocja Wolontariatu Powiatu Bydgoskiego” oraz galę finałową akcji, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz oraz Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.
5-8 grudnia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury 2013, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu.
6 grudnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową pt. “Zakażenia szpitalne – aktualne problemy”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Bydgoskie Towarzystwo Naukowe oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bydgoszczy.
7 grudnia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Turystyczny Ogólnopolski Integracyjny Rajd Samochodowy - "BYDGOSZCZ 2013". Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Triumf Start Bydgoszcz".
7-8 grudnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Konferencję Technicznych Szkół Lotniczych, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
11 grudnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję ordynatorów oddziałów pediatrycznych województwa kujawsko – pomorskiego “Zatrucia u dzieci i młodzieży - współczesne zagrożenia”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Andrzej Kurylak, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii.
14 grudnia 2013 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym koncerty galowe z okazji jubileuszu 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest ZPiT “Ziemia Bydgoska”.
27 grudnia 2013 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Kujawsko-Pomorski Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.


bez terminu

rok szkolny 2012/2013
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Wielkich Polakach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

rok szkolny 2012/2013
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

rok akademicki 2013/2014
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Uniwersytet Każdego Wieku, który będzie działał w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 800-lecia istnienia Dobrcza. Z zaproszeniem wystąpił Wójt Gminy Dobrcz.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 620-lecia istnienia Mroczy. Z zaproszeniem wystąpił Burmistrz Mroczy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów Roku prof. Jana Czochralskiego. Z zaproszeniem wystąpił Krajowy Koordynator Obchodów Roku prof. Jana Czochralskiego.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Żninowi. Z zaproszeniem wystąpił Burmistrz Żnina.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego odbudowy pomnika Wdzięczności - Chrystusa Króla w Sępólnie Krajeńskim. Z zaproszeniem wystąpił Przewodniczący Komitetu Odbudowy Pomnika.