drukuj

Styczeń


3 stycznia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolski Konkurs "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych", który odbędzie się w Modzerowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. Jana Pawła II w Modzerowie.11 stycznia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI edycję konkursu “Rolnik Pomorza i Kujaw 2013”, którego gala finałowa odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Konkursu “Rolnik Pomorza i Kujaw”.
27 stycznia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym regionalną galę ogólnopolskiego rankingu “Gazele Biznesu 2013”, która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bonnier Business Polska Sp. z o.o.
styczeń – listopad 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV edycję ogólnopolskiego programu “Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Organizatorem przedsięwzięcia są Zakłady Tłuszczowe “Kruszwica” S.A.


Luty


luty 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym “VI Bieg Mostami Bydgoszczy o Puchar JM Rektora UTP”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
1-2 lutego 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Brodnicką Wystawę Kur, Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą w Serocku.
24 lutego 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Regionalny Zjazd Nauczycieli Informatyki, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest PRESSCOM Sp. z o.o.
22 lutego 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym “VI Bal Wiedeński – Bydgoszcz 2014”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko – Austriackie Oddział w Bydgoszczy.
17 lutego-18 kwietnia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt BELFER ROKU 2013/2014. Organizatorem przedsięwzięcia jest “Gazeta Pomorska”.
luty – listopad 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym spotkania pod nazwą “Postaw na pracę – korzyści płynące z zatrudniania osób niepełnosprawnych w jednostkach samorządowych”, które odbędą się w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Aktywizacja Oddział Bydgoszcz.


Marzec


1 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wielki Bal Biznesu, połączony z rozstrzygnięciem konkursów “Biznesmen Roku 2013” oraz “Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2013”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
9 marca 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym spotkanie z okazji Dnia Kobiet pod hasłem “Nikt mnie nie zna”, które odbędzie się w Bydgoszczy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
10 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym seminarium naukowe: “Uczeń zdolny w systemie oświaty - kłopot czy wyzwanie”, które odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
10 marca-11 kwietnia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt edukacyjny pn. Studencka Akademia Prawa. Organizatorami przedsięwzięcia są: Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Studenckie Koło Naukowe “Studencka Akademia Prawa”.
12 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Konferencję Kobiet z Inicjatywą – “Jestem kobietą”, która odbędzie się w Chabsku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Mogilnie.
13 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Interdyscyplinarną Konferencję Młodzieży Bydgoskich Szkół Ponadgimnazjalnych pod nazwą: Być człowiekiem dzisiaj – “Quo vadis Homo?” CZŁOWIEK – PRAWO – MEDYCYNA, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
13 marca - 25 kwietnia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatów golubsko-dobrzyńskiego, lipnowskiego i wąbrzeskiego “Europisanka”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Promocji Regionu Sp. z o.o.
15 marca 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym debatę z cyklu Animacji Penitencjarnych “Pozycja skazanego na rynku pracy”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy.
15-16 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Targi Turystyczne oraz Toruński Festiwal Smaków. Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Toruńskie Sp. z o.o.
18-21 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Piłce Halowej, które odbędą się w Koronowie i Cekcynie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy.
20-21 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Kujawsko-Pomorskie Spotkania Teatralne “Zwierciadła”, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy.
23 marca – 4 kwietnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kujawsko-pomorską edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Drogowskazy Kariery 2014”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów przy UTP w Bydgoszczy.
27 marca 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Drugie Wojewódzkie Spotkanie Młodzieży “Głos należy do Ciebie”, które odbędzie się we Włocławku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
29 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXII Forum Pszczelarzy, które odbędzie się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu.
29 marca 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym “IV Marcowy Festiwal Wolności”, który odbędzie się w Koronowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miejski w Koronowie.
29-30 marca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe “OD DZIAŁKI PO DOM” oraz VII Kujawsko-Pomorskie Targi Inwestycyjne “INVEST – TOR”, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Toruńskie Sp. z o.o.
marzec – kwiecień 2014
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów przy UTP w Bydgoszczy.
marzec – czerwiec 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs “Poszukiwany/Poszukiwana”, skierowany do młodzieży w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fabryka Aktywności Młodych w Gorzowie Wielkopolskim.
marzec – czerwiec 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Filmów amatorskich “KLAPS”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Uczniowski VI LO w Bydgoszczy.


Kwiecień


grudzień 2013 r. - kwiecień 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Wojewódzki Konkurs pn. “Cóż za rzecz przedziwna... Czytanie!”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy.
kwiecień – wrzesień 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX edycję etapu regionalnego Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze 2014. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.
kwiecień – październik 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolski Konkurs WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców. Organizatorem przedsięwzięcia jest Warszawska Izba Przedsiębiorców.
kwiecień - grudzień 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kujawsko-pomorska edycję programu “Powrót do społeczeństwa. Powrót do pracy. Powrót do zdrowia”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Żyjmy Zdrowo
9 kwietnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
20-26 kwietnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym sztafetę biegową do Watykanu, organizowaną z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Uczniowski Klub Lekkoatletyczny “Brodnica”.
24-26 kwietnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXIV Olimpiadę Teologii Katolickiej “Męczennicy XX wieku – świadkowie wiary”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział katechizacji i Szkół Katolickich Diecezji Bydgoskiej.
25 kwietnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o prawie Administracyjnym, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Katedra Prawa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu.
25-27 kwietnia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie MOTOKLASYCZNI.
26 kwietnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 69. rocznicy wyzwolenia Obozu Potulice, zakończenia II wojny światowej oraz Miesiąca Pamięci Narodowej, które odbędą się 26 kwietnia br. w Potulicach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół im. “Dzieci Potulic” w Potulicach.
26 kwietnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Ogólnopolski Zlot Mustangów, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Mustang Klub Polska.
27 kwietnia - 30 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego kampanii Sprzątanie świata Polska 2014 pod hasłem “Turysto! Szanuj środowisko!”. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.
28 kwietnia – 23 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym piątą edycję plebiscytu “Kobieta przedsiębiorcza”. Organizatorem przedsięwzięcia jest “Gazeta Pomorska”.


Maj


maj 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs “Studencki Nobel”, którego regionalna gala finałowa odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów przy UTP w Bydgoszczy.
maj 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym ranking Filary Polskiej Gospodarki oraz plebiscyt Samorządowy Menedżer Regionu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bonnier Business Polska.
maj-sierpień 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 70. rocznicę zdobycia przez żołnierzy polskich klasztoru na Monte Cassino oraz 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się w Golubiu-Dobrzyniu i Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Muzeum Historyczno-Wojskowe.
3 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc “XV Łuczniczka 2014”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych “Triumf Start Bydgoszcz”.
7 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Trzecie Wojewódzkie Spotkanie Młodzieży “Głos należy do Ciebie”, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.
9 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Młodzieżowe Zawody w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych “Triumf Start Bydgoszcz”.
9-11 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXII Międzynarodowe Targi Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD, V Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej TEO oraz II Międzynarodowe Targi Placów Zabaw i Terenów Rekreacyjnych, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest ZPU Romex Sp. z o.o.
9-11 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Spływ Kajakowy Odrodzonym Kanałem Bydgoskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekcja Turystyki Kajakowej LOTTO-Bydgostia.
10-11 maja 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Targi Turystyczno-Ogrodnicze “Lato na wsi”, które odbędą się w Minikowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
10-11 maja 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II edycję Targów Maszyn i Urządzeń Rolniczych AGRO-FARMA 2014, które odbędą się w Kowalewie Pomorskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest World Trade Center Poznań Sp. z o.o.
13-14 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIX Ogólnopolskie Forum Ratownictwa w Inowrocławiu, które odbędzie się pod hasłem “Ratownictwo medyczne. Stan aktualny, wnioski i rekomendacje na przyszłość”. Głównym Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Inowrocławia.
16 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolskie Seminarium Resocjalizacyjno-Penitencjarne, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.
16-18 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Turystyczny Ogólnopolski Integracyjny Rajd Samochodowy BYDGOSZCZ_SĘPÓLNO 2014. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych “Triumf Start Bydgoszcz”.
17 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym etap okręgowy XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.
17 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbędzie się w Mroczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.
18 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 47. Toruński Rajd Samochodowy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Automobilklub Toruński.
21-22 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego. Z zaproszeniem wystąpił Komitet Naukowy, Organizacyjny oraz Zarząd Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego.
20-21 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXV Krajowy Zjazd Komunikacji Miejskiej pod hasłem “Transport mieski w nowej perspektywie finansowej UE w latach 2014-2020 – oczekiwania, potrzeby i możliwości”, który odbędzie się w Grudziądzu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej.
22 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wojewódzki Konkurs Poezji Regionalnej, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gimnazjum nr 16 im. J.I. Paderewskiego w Bydgoszczy.
22-23 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Turniej “Jestem bezpieczny – umiem pomagać innym”, który odbędzie się w Krówce Leśnej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
23 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 180-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Kościelcu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Organizacyjny Obchodów Jubileuszu.
23-24 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIX Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Polska Federacja Rynku Nieruchomości oraz Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw.
23-25 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego i Forum Ratownictwa Taktycznego “URAZY XXI WIEKU”, które odbędzie się w Grudziądzu. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Grudziądzkie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych.
24 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIII miejski i VIII ogólnopolski konkurs “Ratujemy życie”. Organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół nr 22 2 Bydgoszczy oraz Fundacja Świat Dzieciom Oddział w Bydgoszczy. 
24 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora “Monodram 2014”, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.
24 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Rajd Konno-Rowerowy Puszczy Bydgoskiej, który odbędzie się podczas obchodów Dnia Dziecka w Myślęcinku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baskil.
24 maja 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora ,,Monodram 2014‘’, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.
24-25 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI Regionalne Targi Rolne, które odbędą się w Bielicach. Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Mogilnie, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach oraz Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza.
25 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym organizowane w ramach akcji “Polska biega” Mistrzostwa Polski Matek i Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Marszu Nordic Walking, które odbędą się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz Chełmna. Organizatorem przedsięwzięcia jest UKS “TARPAN” Chełmno.
26 maja-13 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Młode Talenty 2014, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy.
28-31 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Bydgoski Festiwal Nauki, który odbędzie się pod hasłem “Złap bakcyla nauki”. Organizatorami przedsięwzięcia są trzy bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki.
28 maja i 20 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt artystyczno-edukacyjny “Razem przeciw uzależnieniom”, realizowany w ramach “Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy.
28-30 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem “Niepełnosprawni artyści – dzieciom z Brodnicy”. Organizatorami przedsięwzięcia są: Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy oraz Rada Programowa Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brodnicy.
29 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konkurs Zespołów Wokalnych i chórów “Wokalis”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy.
30 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Ogólnopolski PlebiscytEuro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, który zakończy się galą finałową w Warszawie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Gospodarcza Euro-Prtner.
30 maja – 1 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 49. Długodystansowe Regaty Żeglarskie Toruń - Solec Kujawski – Bydgoszcz. Organizatorami przedsięwzięcia są: Toruński Okręgowy Związek Żeglarski oraz Bractwo Bydgoskiego Węzła Wodnego.
31 maja 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 40-lecia Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy oraz zjazd absolwentów Szkoły. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.
31 maja-1 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXV Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w Zarzeczewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.


Czerwiec


czerwiec 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 95-lecia istnienia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy Związku Inwalidów Wojennych RP.
czerwiec 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym finał rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek piłki Nożnej.
czerwiec 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym finał rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.
1 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Festyn Integracyjny “Kropelka Złotych Marzeń – Ciebie też na to stać, swoją krew możesz dać”, który odbędzie się w Kołdrąbiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dom Dziecka “Słoneczna Przystań” w Kołdrąbiu.
3-4 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Sympozjum “Integracja sztuki i techniki w architekturze i Urbanistyce”, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
3-5 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 12. Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO oraz 2. Międzynarodowe Targi Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu BIOGAZ-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Targowe Pomorza i Kujaw Sp. j.
6 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Targi Ekonomii Społecznej, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kobiet Gineka.
6 czerwca 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję pod nazwą “Język niemiecki szansą na poszerzenie oferty edukacyjnej szkół oraz możliwości zawodowych uczniów”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
7 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II ogólnopolski konkurs dla uczniów gimnazjum “Działam bezpiecznie”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Gimnazjum nr 24 2 Bydgoszczy oraz Fundacja Świat Dzieciom Oddział w Bydgoszczy.
7-8 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym “II Kujawsko-Pomorski Przystanek Profilaktyka a Ty”, który odbędzie się w Żninie. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty.
7–8 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Sesję Regionalną Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland, która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland.
8 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIX Festyn Misyjny, który w tym roku jest odbędzie się pod hasłem “Wy dajecie im jeść”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zgromadzenie Ducha Świętego w Bydgoszczy.
12 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wystawę Pamiątek Bydgoskich Wydarzeń Marcowych w 1981 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Obchodów 25-lecia Przemian Demokratycznych w Polsce.
12 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wystawę Wydarzeń Bydgoskich Marzec 1981 r., która odbędzie się w Rojewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Obchodów 25-lecia Przemian Demokratycznych w Polsce.
12 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Sympozjum Naukowo-Technicznego “Elektrownie wodne - szansą rozwoju Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego”. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Oddziału Bydgoskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
12 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014, który będzie realizowany w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy.
13 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Młode Talenty 2014, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy.
13 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 35-lecia działalności Włocławskiego Towarzystwa Naukowego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Włocławskie Towarzystwo Naukowe.
13 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II koncert charytatywny ,,Gramy dla Michałka i Jego Przyjaciół”, który odbędzie się w Nakle nad Notecią. Organizatorami przedsięwzięcia są Maria i Wojciech Łassa.
14 czerwca 2014 r
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt “Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, który odbędzie się w Decznie koło Świecia. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu i Komenda Powiatowa Policji w Świeciu.
14 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Bieg Mostami Bydgoszczy o Puchar JM Rektora UTP. Organizatorami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.
15 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Święto Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędzie się w Ciechocinie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy Ciechocin.
16-18 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Festiwal Kultury młodzieży OHP. Który odbędzie się w Toruniu i w Brodnicy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP.
20-21 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Norbertańskie Dni Młodych, które odbędą się w Strzelnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Parafia p.w. Świętej Trójcy w Strzelnie.
20-21 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Norbertańskie Dni Młodych, które odbędą się w Strzelnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Parafia p.w. Świętej Trójcy w Strzelnie.
20-22 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Iberiale 2014 – Dni Kultury Iberyjskiej i Iberoamerykańskiej, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Proyecto Domeyko Polska.
21 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej, który odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
23 czerwca 2014 r.
Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Konkurs Radiowy pod hasłem “Chciałbym / chciałabym to usłyszeć”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego.
24-25 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Ogólnopolskie Seminarium Archiwalne pt. ,,Gromadzenie i zabezpieczanie dokumentacji w archiwach zakładowych”, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Archiwum Państwowe w Bydgoszczy.
27 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Start Honorowy do 69. FIM Rally 2014, który odbędzie się w Koronowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ludowy Klub Turystyczny ,, Wyczół‘’ Gościeradz.
29 czerwca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Wojewódzki Festiwal Piosenki Folklorystycznej i Biesiadnej dla Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w Więcborku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku.
czerwiec 2014 – lipiec 2015 r.
Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym wyprawę dookoła świata pod hasłem “Czy wszystkie dzieci świata chodzą do szkoły?”. Organizatorami przedsięwzięcia są pp. Agnieszka i Wojciech Łopacińscy.


Lipiec


1-2 lipca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIII Olimpiadę Sportową Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbędzie się w Nowej Wsi Wielkiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Rodzin.
4-6 lipca 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVIII Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
5-6 lipca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVII Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH, które odbędą się w Minikowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
12-13 lipca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego 47. Krajowych Mistrzostw Polskiego Związku Łowieckiego w Strzelaniach Myśliwskich w Klasie Powszechnej, które odbędą się we Włocławku. Z zaproszeniem wystąpił Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku.
13 lipca 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym imprezę plenerową pn. “Kujawskie Nowalijki – czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie”, która odbędzie się w Kruszwicy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miejski w Kruszwicy.
22 lipca – 3 sierpnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego 17. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej, które odbędą się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpili Prezes i Dyrektor Aeroklubu Pomorskiego.


Sierpień


7-15 sierpnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Mistrzostw Świata Modeli Samolotów na Uwięzi F2, które odbędą się we Włocławku. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Zarządu Aeroklubu Włocławskiego.
10 sierpnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Wielki Festyn Pomidorowy, który odbędzie się w Jeziorach Wielkich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich.
23 sierpnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym inscenizację historyczną z okazji 70. Rocznicy powstania poligonu rakietowego ,,Heidekraut”, która odbędzie się w Wierzchucinie . Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ,,Światło”.
23-24 sierpnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVIII Pałuckie Targi Rolne, które odbędą się w Żninie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Dominika Księskiego Pałuki Tygodnik Lokalny.
23-26 sierpnia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do udziału w komitecie honorowym X Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Bydgoszczy i Osielsku. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Kujawsko-Pomorskie.
30 sierpnia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI edycję wyścigu kolarskiego “Mocni w wierze na rowerze” na trasie Kozłowo-Świecie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz Rada Miejska w Świeciu.


Wrzesień


wrzesień 2014 r. - październik 2015 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym program pn. “Moja zdrowa rodzina”, który będzie realizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest PROPAGATOR Sp. z o.o. (w imieniu Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej).
5-7 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego XX Ogólnopolskich Regat Żeglarskich Geodetów, które będą rozgrywane na Jeziorze Koronowskim. Z zaproszeniem wystąpili: Prezes Stowarzyszenia Geodetów polskich w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.
6 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 600-lecia wsi Szerokopas. Organizatorami przedsięwzięcia są: Wójt Gminy Chełmża oraz Komitet Obchodów Jubileuszu.
9-10 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów, który odbędzie się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
10 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczystość nadania imienia prof. Jana Władysława Piltza Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski.
11-12 września 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym ogólnopolską konferencję naukową “Kanał Bydgoski w systemie polskich dróg wodnych”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy i Muzeum Kanału Bydgoskiego.
11-13 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego X Kongresu Stowarzyszeń Regionalnych, który odbędzie się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpił prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.
12 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 100-lecia istnienia Szpitala Powiatowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Chełmnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest ZOZ Chełmno.
13 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIII Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF, które odbęda się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
14 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Bieg na Szwederowie, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Łuczniczka".
17 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody Dnia Sybiraka i Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Sybiraków Oddział w Toruniu.
17 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody Dnia Sybiraka i Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Sybiraków Oddział w Toruniu.
18-20 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Międzynarodowe Sympozjum Naukowe dla Dyrektorów i Studentów Uczelni Rolniczych pt.,, Innowacyjne badania w rolnictwie i na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.”, które odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J.Śniadeckich w Bydgoszczy.
18-21 września 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 35. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pt. "Psychologia w zmieniającym się świecie", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Instytut Psychologii UKW w Bydgoszczy.
19 września 2014 r
.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Jubileusz 130-lecia działalności Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum im. ks. dr.. Władysława Łęgi w Grudziądzu.
22 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję z okazji 65. rocznicy utworzenia Wojskowych Batalionów Pracy Przymusowej, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ogólnopolski Związek Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Batalionów Budowlanych.
24-26 września 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Regionalny Konkurs Orki, który odbędzie się w miejscowości Bielice, gmina Mogilno. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Mogileński, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach i inni.
25-26 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego III edycji konferencji Środowiskowych Domów Samopomocy pn. “Życie ze schizofrenią”, która odbędzie się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpił przewodniczący zarządu Toruńskiego Stowarzyszenia “Współpraca”.
26 września 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkursy “Budowa na Medal Pomorza i Kujaw” oraz “Wnętrze Roku Pomorza i Kujaw”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa.
28 września 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Ogólnopolski Konkurs Religijnej Pieśni Chóralnej Camen Fidei, który odbędzie się w Osiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest komitet organizacyjny konkursu.


Październik


październik 2014 – luty 2015 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wojewódzki Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Bydgoszczy.
październik 2014 - czerwiec 2015 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym działalność Uniwersytetu Każdego Wieku, który będzie działał w roku akademickim 2014/2015. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy.
październik 2014 r. - czerwiec 2015 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym działalność Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Projektów Edukacyjnych WSG w Bydgoszczy.
4-5 października 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym „V Targi Myśliwskie”, które odbędą się w Myślęcinku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy.
8-10 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Konferencję Naukowo-Techniczną "Zieleń Miejska – Naturalne Bogactwo Miasta. Kierunki zmian terenów zieleni w miastach”. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń oraz Urząd Miasta Torunia.
10 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczyste nadanie powiatowi brodnickiemu sztandaru. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Brodnicki.
10-12 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Integracyjne Zawody dla Młodzieży w tenisie Stołowym, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych “Triumf Start Bydgoszcz”.
11 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego 2014 Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Miasta Torunia.
13-14 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Międzynarodowy Kongres Neurodydaktyki, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.
16-17 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III ogólnopolską konferencję naukową “Edukacja dla bezpieczeństwa a nauczanie pierwszej pomocy – zintegrowane działania służb ratowniczych i placówek oświatowych”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy.
18 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję ogólnopolską “Komunikacja między nauczycielem, uczniem i rodzicem - wyzwanie współczesnej szkoły”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Specjalnych nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.
18 października 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs dowcipów “Mogileńska Beczka Śmiechu 2014”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Mogilnie.
18-19 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Europejski Kongres Menedżerów Agrobiznesu, który odbędzie się w Łysomicach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy.
18-26 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Biuro Kultury.
24 października 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Europejskiej, który odbędzie się w Radziejowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie.
24 października 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Wojewódzkie Spotkanie Samorządów Uczniowskich “Głos należy do Ciebie”, które odbędzie się w Toruniu. Organizatorem spotkania jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Muzeum Okręgowym w Toruniu.
28 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję “Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę”, która odbędzie się w Gronowie. Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Toruniu i Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.
29 października 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję "Ograniczenie zagrożeń zawodowych i wypadkowych - dobre praktyki”, która odbędzie się w Operze Nova w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.


Listopad


5-6 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXI Dni Austrii w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Austriackie Oddział w Bydgoszczy.
8– 16 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Archikonfraternia Literacka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie Dom w Bydgoszczy.
9 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Trzeci Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbędzie się w Grucie. Organizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Gminy Gruta oraz Stowarzyszenie Uśmiech.
10-16 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Jubileuszowego X Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów “Arthur Rubinstein in Memoriam”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpił Dyrektor Konkursu.
12 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym wydarzenie pod nazwą „Gęsina nie tylko na świętego Marcina”, które odbędzie się w Niestronnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Koło Gospodyń Wiejskich w Mogilnie.
14-23 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników i Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
15 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą oraz 30-lecia Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
20 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję pt. “Afrykański pomór świń - realne zagrożenie dla hodowców trzody chlewnej”, która odbędzie się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
27 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową pn. “Państwowa Inspekcja Sanitarna w trosce o zdrowie osób podróżujących”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Byudgoszczy.
28 maja i 20 listopada 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt artystyczno-edukacyjny “Razem przeciw uzależnieniom”, realizowany w ramach “Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy.


Grudzień


grudzień 2014 r. – marzec 2015 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny z serii “Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”: Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945. Organizatorem przedsięwzięcia jest centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.
2 grudnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym warsztaty dla chorych na SM i ich rodzin, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Urszuli Jaworskiej.
3-7 grudnia 2014 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury 2014, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu.
7 grudnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym spotkanie pod hasłem “Europejski Tydzień Autyzmu – Święto Ludzi Niezwykłych”, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Pomocy osobom z Zespołem Aspergera “ASPI”.
6 grudnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników, które odbędą się w Przysieku k. Torunia. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Organizacyjny III Szachowych Mistrzostw Polski Rolników oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
14 grudnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym koncert charytatywny “Kochamy Cię Święty Mikołaju”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży.
16 grudnia 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym akcję “Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.


bez terminu


rok akademicki 2013/2014

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Uniwersytet Każdego Wieku, który będzie działał w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy.

rok szkolny 2013/2014
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs interdyscyplinarny “Życie i działalność Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki na tle historii Kościoła w Polsce w latach 1920-2011”, skierowany do młodzieży w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

styczeń – grudzień 2014 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów Roku Kanału Bydgoskiego. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Miasta Bydgoszczy.