drukuj

Styczeń

 


Luty

 
luty-maj 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym cykl działań związanych z obchodami 165. rocznicy urodzin patrona szkoły – "Leon Wyczółkowski inspiruje". Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
6-11 lutego 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 70. Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych, które odbędą się w Nakle nad Notecią. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy.
17 lutego 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym regionalną galę rankingu "Gazele Biznesu 2016", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bonnier Business Polska Sp. z o.o.
25 luty 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkursy: Biznesmen Roku 2016 oraz Lider Wspierania Przedsiębiorczości. Organizatorem przedsięwzięcia jest Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy.
25-26 lutego 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Uczniów Szkół Muzycznych, który odbędzie się w Turznie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Romantycznego w Turznie.
26 lutego 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Czwarty Ogólnopolski Bieg Niezłomnych, który odbędzie się Białych Błotach. Organizatorem przedsięwzięcia w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest Komitet Organizacyjny Uczczenia Żołnierzy Wyklętych z Gminy Białe Błota.
26 lutego 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym toruńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w tym Bieg Tropem Wilczym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie "Nasz Podgórz".
luty-maj 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XV Jubileuszowy Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Multimedialny pod hasłem: „Prawa dziecka - prawami człowieka”, który odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu.
luty- grudzień 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XX edycję Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play, XVI edycję Konkursu „Gmina Fair Play” oraz IV edycję Programu „Przyjazna Polska”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” w Warszawie.


Marzec


 

marzec-listopad 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt: „Józef Piłsudski – Krajna i Pałuki 1921-2017”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach.
marzec-grudzień 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego obchodów 15-lecia działalności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Z zaproszeniem wystąpił rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.|
11 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym spotkanie okolicznościowe z okazji Wojewódzkiego Dnia Kobiet, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
11 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wieczór Poezji – Ciechowski Nutą Czytany. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komitet Organizacyjny w skład którego wchodzi Fanklub Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika „Republika Marzeń” oraz Zarząd Oddziału PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
11-12 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe "OD DZIAŁKI PO DOM" oraz X Kujawsko-Pomorskie Targi Inwestycyjne "INVEST-TOR", które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Toruńskie Sp. z o.o.
13-15 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Kujawsko-Pomorskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła", które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy.
16 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Interdyscyplinarną Konferencję Młodzieży Bydgoskich Szkół Ponadgimnazjalnych  pod nazwą: Być człowiekiem dzisiaj – "Quo vadis Homo?", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
17 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Edycję Konferencji Kurs na HR. Organizatorem przedsięwzięcia jest Progres sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gdańsku.
17-19 marca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję "Ustawa 2.0 z perspektywy studenta", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
18 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXII Wojewódzki Konkurs Recytatorski K.K. Baczyńskiego, który odbędzie się we Włocławku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku.
21 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa z Dziecięcym Graffiti. Organizatorem przedsięwzięcia jest Inicjatywa Dziecięce Graffiti z siedzibą w Bydgoszczy.
24 marca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Kruszwica 2017. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy.
25 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXV Forum Pszczelarzy, które odbędzie się w Przysieku. Organizatorem jest Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu.
28 marca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Międzyszkolne Przesłuchania "Preludium Konkursowe – Viole i Violinki", które odbędą się w Górsku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku.
31 marca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody jubileuszu 70-lecia Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz 20-lecie nadania imienia generała Stanisława Maczka. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy.


Kwiecień


kwiecień-maj 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt na najlepszego strażaka ochotnika i zawodowca oraz najlepsza jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem plebiscytu jest Gazeta Pomorska.
kwiecień-lipiec 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konkurs „Przyjazny Dzielnicowy”. Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
kwiecień-listopad 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Długodystansowych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Zdrowo Zabiegani.
1 kwietnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XII Szachowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szachach, które odbędą się w Ostaszewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Ostaszewie.
1-2 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXIV Targi Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD, VII Targi Energii Odnawialnej TEO oraz II Targi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Budownictwie BHP-BUD. Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Pomorskie Sp. z o.o.
1-2 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Puchar Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Almar Sport S.C.
1-2 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Targi Turystyczne WYPOCZYNEK 2017 i VII Toruński Festiwal Smaków, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Toruńskie Sp. z o.o.
3 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukowo-szkoleniową pn. "Lepiej szczepić niż chorować", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorami przedsięwzięcia są: Oddział Toruńsko-Włocławski Polskiego Towarzystwa Higienicznego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Aleksandrowie Kujawskim oraz Urząd Miasta Torunia.
5-7 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kujawsko-pomorską edycję programu edukacyjnego pn. "Drogowskazy kariery", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.
6 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Olimpiadę Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Geografii i Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
6 kwietnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Wojewódzką Konferencję Warsztatowo-Szkoleniową dla Pedagogów pt. "Kompleksowe kierunki wspierania procesu kształcenia oraz rehabilitacji ucznia z uszkodzonym słuchem i specyficznymi zaburzeniami rozwoju języka", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy.
7-9 kwietnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolskie Zawody Spławikowe o Puchar Łuczniczki z cyklu Grand Prix Polski, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Związek Wędkarski Okręg w Bydgoszczy.
19 kwietnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody Międzynarodowego dnia Ochrony Zabytków, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.
21-23 kwietnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIII Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie MOTOKLASYCZNI.
22 kwietnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym drugą edycję maratonu rowerowego Syngenta Koronowo Challenge, który odbędzie się na terenie gminy Koronowo. Organizatorem przedsięwzięcia jest gmina Koronowo.
22-23 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Wojewódzkie Manewry Ratownicze, które odbędą się w Zalesiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Chełmża.
24-25 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Techniczną pn. "Hydroenergetyczne dylematy budowy Kaskady Dolnej Wisły – budować czy nie budować?" Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Włocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
28 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 40-lecia działalności Związku Spółek Wodnych w Toruniu, które odbędą się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Spółek Wodnych w Toruniu.
29 kwietnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczyste obchody 72. rocznicy wyzwolenia Obozu Potulice, zakończenia II wojny Światowej i miesiąca pamięci narodowej, które odbędą się w Potulicach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół im. Dzieci Potulic w Potulicach.


Maj

 

maj-październik 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt naukowo-wystawienniczy MIASTO-LUDZIE-MUZEUM. Organizatorami przedsięwzięcia są: Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz 17 innych muzeów Województwa kujawsko-pomorskiego.
8-12 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Poland – Induction Training. Organizatorem przedsięwzięcia jest NATO Force Integration Unit Polska.
12 maja-lipiec 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt „Złoty Stetoskop”. Organizatorami plebiscytu są „Express Bydgoski” i „Nowości-Dziennika Toruńskiego”. 
13-14 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Targi Turystyczno-Ogrodnicze "Lato na Wsi" oraz Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
15 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Spotkanie Bohaterów Czarnego Gryfa, które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest p. Jerzy Gamszej.
15 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Forum Gospodarcze: Eksport pierza i puchu – rozwojowa specjalizacja rolnictwa Nadgopla i Kujaw, które odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Hodowców Polskiej Gęsi Białej.
16-17 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 30-lecia działalności ruchu laryngektomowanych, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bydgoskie Stowarzyszenie Laryngektomowanych.
17 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kongres środowiskowy "Hydrometeorologiczne uwarunkowania bezpieczeństwa regionu kujawsko-pomorskiego", który odbędzie się w Bydgoszczy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
17-19 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Azji i Pacyfiku.
17-19 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Letnie Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego pn. "Stany zagrożenia życia – praktyczne aspekty pracy w systemie PRM", które odbędzie się w Grudziądzu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Grudziądzkie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych.
18-19 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym przedsięwzięcie "Jestem bezpieczny umiem pomagać innym", którego finał odbędzie się w Krówce Leśnej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji Bydgoszcz.
20 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II konferencję naukową pt. "Zdrowie dla Kujaw i Pomorza", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Katedra i Zakład Promocji Zdrowia Collegium Medicum UMK.
20 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy życie", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 22 w Bydgoszczy.
20 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK- Etap wojewódzki, który odbędą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. Organizatorem mistrzostw jest Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK.
21 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Ludowych, który odbędzie się w Zamku Golubskim. Organizatorem jest Oddziału PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
20-21 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIV Regionalne Targi Rolne, które odbędą się w Bielicach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Mogilnie.
20-21 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Turniej Szachowy – Memoriał im. prof. Romana Bugalskiego, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Parafialny Klub Sportowy "Leśny" w Bydgoszczy oraz Bydgoska Izba Lekarska.
23 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Konkurs Chórów i Zespołów Wokalnych "Wokalis", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy.
23-24 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa, które odbędzie się w Inowrocławiu oraz w Bydgoszczy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Prezydent Miasta Inowrocławia.
23-24 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI Międzynarodową Wystawę AIR FAIR 2017, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia są Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy.
24 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Międzywojewódzki Przegląd Inscenizacji Teatralnych dla Szkół Podstawowych "Antonówka", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Bydgoszczy.
24-27 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 8. Bydgoski Festiwal Nauki. Organizatorami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.
26 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Makroregionalnej Wystawy Wyróżnionych Prac Dyplomowych uczniów Szkół Plastycznych Polski północnej i zachodniej „Dyplomy 2017”, która odbędzie się w Galerii Miejskiej BWA  w Bydgoszczy Organizatorem jest Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
27 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Powiatowy Piknik Bezpieczeństwa z okazji Powiatowego Dnia Dziecka, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz XV Przeglądu Twórczości Osób niepełnosprawnych, który odbędzie się w Tucholi. Organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi wraz z Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej, Komendą Powiatową Policji w Tucholi, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi oraz Zakładem Aktywności Zawodowej w Tucholi.
27 maja 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Bieg na Miedzyniu, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem jest Maksymilian Libera.
30 maja 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XI Ogólnopolski Kongres Smart City, który odbędzie się w Gdańsku. Organizatorem przedsięwzięcia jest SuccessPoint Sp. z o.o.
maj-czerwiec 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym plebiscyt „Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich Kujaw i Pomorza”. Organizatorem przedsięwzięcia jest "Gazeta Pomorska".


Czerwiec


3 czerwca 2017 r.

Festyn rodzinny "MICHAYLAND – Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków", który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi Opuszczonymi p.n. ORATORIUM im. bł. ks. Bronisława Markiewicza.
3-4 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVIII Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w Zarzeczewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
5-8 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym POLISHOPA Design Thinking Conference Bydgoszcz 2017. Organizatorami przedsięwzięcia są: Regionalne Centrum Innowacyjności Uniwersytetu Technologicznego w Bydgoszczy oraz SHOPA Design Thinking Workspace.
6-7 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Konwent Informatyków i Administracji Pomorza i Kujaw, który odbędzie się w Łysomicach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Oddział Regionalny w Bydgoszczy.
6-11 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję naukową pt. "Londyńska reduta. Prezydenci RP na Uchodźstwie 1939-1990", która odbędzie się w Toruniu, Warszawie i Londynie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zakład Historii XX wieku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
7-9 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Konferencję Naukowo-Techniczną "Ochrona i rekultywacja jezior", która odbędzie się w Grudziądzu. Organizatorami konferencji są: Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.
8 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wojewódzki Konkurs Poezji Regionalnej, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gimnazjum nr 16 im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.
8-9 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Międzynarodowe Sympozjum "Integracja sztuki i techniki w architekturze i urbanistyce", które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
8-9 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Jubileuszową Konferencję Naukowo-Szkoleniową „XX Dni Otolaryngologii Dziecięcej”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.
9-10 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konferencję - "Moje życie z zespołem Aspergera - szkoła, praca i partnerstwo", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Pomocy z Zespołem Aspergera "Aspi".
9-11 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Międzynarodowy Kongres Naukowy „Stan, Perspektywy i Rozwój Ratownictwa, Kultury Fizycznej i Sportu w XXI wieku”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorami przedsięwzięcia są Wyższa Szkoła Gospodarki, Międzynarodowa Federacja Ratownictwa ILSE oraz Międzynarodowe Konsorcjum Uczelni Wyższych „Kultura Fizyczna i Zdrowie”.
10 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Zawody Wędkarskie o Puchar Zespołu Szkół nr 12, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Związek Wędkarski Koło nr 1 w Bydgoszczy.
10 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 18. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów "Babie Lato". Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
10 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w Solcu Kujawskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Psów Rasowych w Inowrocławiu.
10 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Gimnazjów "Działam bezpiecznie", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest  Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy.
10-11 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Kujawsko-Pomorskie Dni Pola, które dobędą się w Grubnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
10-11 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Święto Kultury Dobrzyńskiej i Chełmińskiej „Zielona Rzeka”, które odbędzie się w Ciechocinie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy Ciechocin.
11 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Koncert Charytatywny "Gramy dla Michałka", który odbędzie się w Nakle nad Notecią. Organizatorami wydarzenia są Państwo Maria i Wojciech Łassa.
15 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Koncert Uwielbienia". Organizatorem przedsięwzięcia jest Dom Zakonny Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów w Toruniu.
18 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XV Festyn Integracyjny "Ziemia jest matką wszystkich ludzi", który odbędzie się w Kołdrąbiu. Organizatorem festynu jest Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Dom Dziecka "Słoneczna Przystań" Kołdrąb.
19-21 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym międzynarodową konferencję naukową 39th Mycotoxin Workshop, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
21 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym finał rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.
24 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Memoriał Kazimierza Derendy w strzelaniu z kbks Klubów Honorowych Dawców Krwi, który odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Czerwony Krzyż Rejonowa Rada HDK w Inowrocławiu.
24 czerwca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej, który odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.
25 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Piknik Ratowniczy, który odbędzie się w Zakrzewie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Kujawska Sekcja Ratownicza.
25-26 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IX Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.
25 czerwca-2 lipca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bell Cup 2017, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA.
27 czerwca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVI Olimpiadę Sportową Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbędzie się
w Nowej Wsi Wielkiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Rodzin.


Lipiec


1-2 lipca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XL Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH oraz VIII Regionalną Kujawsko-Pomorską Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Minikowie.
4 lipca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Międzynarodową Konferencję Naukową „Modele odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych w Polsce i za granicą”, która odbędzie się w Toruniu. Organizatorami przedsięwzięcia są Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy.
7-9 lipca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do Komitetu Honorowego 41. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w Golubiu-Dobrzyniu. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Zarządu Oddziału PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
9 lipca 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Kujawskie Nowalijki". Organizatorem V edycji imprezy plenerowej pn. "Kujawskie Nowalijki – czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie" jest Burmistrz Kruszwicy.
27-31 lipca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym misję gospodarczą do Libanu. Organizatorem przedsięwzięcia jest PACEC Polish-Arabic Cultural and Economical Club.
27 lipca-5 sierpnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej, które odbędą się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpili Prezes i Dyrektor Aeroklubu Pomorskiego.
29 lipca 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym "Memoriał im. Św. Jana Pawła II - Złoty Lot". Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sanctus Paulus w porozumieniu z Polskim Związkiem Hodowców Gołębi Pocztowych.
29 lipca-6 sierpnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych, które odbędą się w Toruniu. Z zaproszeniem wystąpiły Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Gmina Miasta Toruń.


Sierpień

13 sierpnia 2017
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XV Wielki Festyn Pomidorowy. Organizatorem festynu jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich.
15-18 sierpnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Młodzieżowy Puchar Polski w piłce nożnej, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem wydarzenia jest firma Almar Sport S.C.
19 sierpnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Regaty Żeglarskie im. kpt. Tadeusza Ziółkowskiego o Puchar Burmistrza Koronowa, które odbędą się na Zalewie Koronowskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Koronowo.
19-20 sierpnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXI Pałuckie Targi Rolne, które odbędą się w Żninie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN.
19-20 sierpnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Festiwal Smaku, który odbędzie się w Grucznie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły.
20 sierpnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym „Spływ dla dzieci odrobinę inaczej”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Turystyki Kajakowej PTTK "BRACTWO WODNE".
22-26 sierpnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 18.  Wojewódzki i Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów "ARS 2018". Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
sierpień-październik 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 100-lecia harcerstwa na ziemiach toruńskich, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP, Hufiec ZHP Toruń.


Wrzesień

 

wrzesień 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym etap regionalny konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze 2017. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON.
wrzesień-grudzień 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Ogólnopolskie Przedsięwzięcie Artystyczne i Szkoleniowo-Profilaktyczne "Serce słyszy Serce", które odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy.
wrzesień 2017 r.-czerwiec 2018 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym piątą edycję programu profilaktyczno-edukacyjnego "Dziel się Uśmiechem", który będzie realizowany w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Czerwony Krzyż.
2 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Zawody Roll&Run, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Promocji i Reklamy KrisMedia.
2-3 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie - "2017 European Rowing under 23 Championships", które odbędą się w Kruszwicy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Wioślarski "Gopło" Kruszwica.
5-7 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXIV Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
7-10 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych OPTAN 2017, który odbędzie się w Grudziądzu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka.
8-9 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Międzynarodową Konferencję "Ku standardom opieki nad pacjentem w śpiączce", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja "Światło".
10 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VIII Bieg Pamięci Narodowej na Szwederowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Rada Osiedla Szwederowo.
14  września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym promocję albumu "Powrócisz tu, czyli Irena Santor i Solec Kujawski". Organizatorem przedsięwzięcia jest Burmistrz Miasta i Gminy Solec Kujawski.
14-15 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Z zaproszeniem wystąpił Prezes Zarządu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.
14-16 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Międzynarodowy Kongres Religioznawczy, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
15 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody Dnia Sybiraka, które odbędą się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Sybiraków Oddział w Toruniu.
16 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVI Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg Regulaminu CTIF, które odbędą się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.
16 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym III Zawody Strażaków Ratowników w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbędą się na terenie miasta Szubina. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ochotnicza Straż Pożarna w Szubinie.
17 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym bydgoskie obchody 78. rocznicy napaści ZSRR na Polskę oraz obchody Dnia Sybiraka. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Sybiraków Oddział w Bydgoszczy.
22 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Konferencję Farmaceutyczną, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pomorsko-Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska.
23 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Rajd Charytatywny do Miejsc Pamięci Narodowej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie "Rowerowe Koronowo".
26 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konferencję naukowo-szkoleniową pn. "Szczepię bo kocham", która odbędzie się w Ciechocinku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Konsultant Wojewódzki w dziedzinie epidemiologii dla województwa kujawsko-pomorskiego.
26 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję pt. "Reaguj! Dziecko to też człowiek! Stop przemocy!", która odbędzie się w Chełmnie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Chełmno Dzieciom".
28 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym imprezę plenerową pt. "Żyjmy z pasją", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 8 w Toruniu.
28-29 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV Powiatową Konferencję "Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy - substancje psychoaktywne. Rozpoznawanie zachowań. Podstawy pomocy przedmedycznej - wskazówki metodyczne dla profilaktyki", która odbędzie się w Fojutowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi.
28-29 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Interdyscyplinarny Ogólnopolski Zjazd Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
28 -29 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Regionalny Konkurs Orki dla młodzieży szkół rolniczych, który odbędzie się w Bielicach. Organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja Powiatu Mogileńskiego i Starostwo Powiatowe w Mogilnie.
30 września 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski  objął patronatem honorowym III Bieg generała Jana Henryka Dąbrowskiego, który odbędzie się w gminie Białe Błota. Organizatorem przedsięwzięcia jest Pani Aldona Rybka.
30 września 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVI Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w Inowrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flandria".


Październik

7 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Kujawsko-Pomorski Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych, który odbędzie się w Jarużynie k. Bydgoszczy. Organizatorem imprezy hodowlano-wystawienniczej jest Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Koni.
7 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego 2017 Nice Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland. Z zaproszeniem wystąpił Prezydent Miasta Torunia.
7 października 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym koncert charytatywny "Głosy dla Hospicjum", który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie im. Sue Ryder.
11-13 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XIII Konferencję Naukowo-Techniczną "Zieleń Miejska – Naturalne Bogactwo Miasta. Dzika przyroda w mieście", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń.
14-15 października 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Zlot Gwieździsty Drużyn Ratowniczych Służb Mundurowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbędzie się w Przysieku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Mundurowy Klub Motorowy Rzeczypospolitej Polskiej.
15-22 października 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kampanię społeczną pn. "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Organizatorem wydarzenia jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a.
19 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Strażaków w Pływaniu, które odbędą się w Wielkiej Nieszawce. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu.
19-20 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konferencję techniczną pn. "Czy to już poważna awaria przemysłowa?", która odbędzie się w Uzdrowisku Wieniec-Zdrój. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa - Oddział Kujawsko-Pomorski.
21 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VII Konferencję Technicznych Szkół Lotniczych, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
21 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym 20. edycję Ogólnopolskiego Konkursu WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców, który zakończy się galą finałową w Warszawie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Warszawska Izba Przedsiębiorców.
21 października 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym szóstą edycję Balu Prezesa, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza.
22 października 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym kampanię społeczną dla zdrowia nerek NEFROTEST TORUŃ 2017. Organizatorem wydarzenia jest Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska.
25 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Jubileusz 10-lecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.
25-26 października 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Ogólnopolską Konferencję Szkoleniową pod hasłem "Autoagresja wśród dzieci i młodzieży oraz jej wpływ na funkcjonowanie w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym", która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.
26 października 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencja naukową pt. "Współczesne formy handlu ludźmi rozpoznanie i zapobieganie". Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
25-30 października 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjął zaproszenie do komitetu honorowego XI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”, który odbędzie się w Bydgoszczy. Z zaproszeniem wystąpił Komitet Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”.
październik 2017-luty 2018 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Wojewódzki Konkurs Historyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych, którego finał odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy.


Listopad

 
4-12 listopada 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, który odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Archikonfraternia Literacka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie Dom w Bydgoszczy.
6 listopada 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konferencję Naukowo-Szkoleniową pt. „Trzy Razy M. Mamy dowody. Mamy kompetencje. Mamy strategię”, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.
7-8 listopada 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym IV edycję Europejskiego Kongresu Menadżerów Agrobiznesu, która odbędzie się w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Pracodawców- Dzierżawców i Właścicieli Rolnych wraz z European Landowners Organisiation z Brukseli.
18 listopada 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konferencję naukowo-szkoleniową pn. "Ostre stany kardiologiczne w codziennej praktyce" z okazji 15-lecia kardiologii w Szpitalu im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klinika Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.
17-19 i 24-26 listopada 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konkurs Krasomówczy Przewodników i Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu.
23 listopada. 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję krajową pt. ”Zrównoważony rozwój województwa kujawsko-pomorskiego – bariery i wyzwania”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Narodowy Bank Polski.
23 listopada 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym VI Konferencję w ramach cyklu szkoleniowego "Wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka" pt. "Od białej laski do audiodeskrypcji". Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a.
24 listopada 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym uroczystość wręczenia sztandaru Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy.
25 listopada 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym V Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników, które odbędą się w Przysieku.
27 listopada-3 grudnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym X Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego "Sztuka Natury" 2017, który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu.
30 listopada 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym II Forum Kujawsko-Pomorskie Psychiatrii Środowiskowej pod hasłem "Psychiatria środowiskowa dziś i jutro. Z perspektywy opieki nad osobami starszymi". Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu Osobom z Zaburzeniami Psychicznymi "MOST".


Grudzień

1-2 grudnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym drugą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Interdyscyplinarnej „Opieka Wspierająca w Medycynie”. Organizatorem Konferencji jest Katedra Neuropsychologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.
1-2 grudnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Konferencję Winter Summit in Palliative Medicine: "Heart and Spirit in Palliative Care", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Katedra i Zakład Opieki Paliatywnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.
6 grudnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Postać Świętego Mikołaja nad Wisłą", który odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
7-8 grudnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym konferencję pt. "Bezpieczeństwo - Prawo studenta a powinność uczelni i środowisk lokalnych", która odbędzie się w Toruniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
7 grudnia 2017 r. – 21 marca 2018 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny z cyklu „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach" św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.
8-9 grudnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym Zjazd Zimowy Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który odbędzie się w Bydgoszczy.  Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekcja Studencka Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
9 grudnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym XVI Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem”. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
14 grudnia 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym obchody 80-lecia istnienia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.
22 grudnia 2017 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym gwiazdkę dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich pn. "Gwiazdkowa niespodzianka". Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie "Serduszko na Dłoni".
grudzień 2017 r.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym projekt pn. „Wigilia bez granic”. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Myśli Schumana.


bez terminu

rok szkolny 2016/2017
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym I Olimpiadę Statystyczną. Organizatorami przedsięwzięcia są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne i Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

rok szkolny 2016/2017
Wojewoda Kujawsko-Pomorski objął patronatem honorowym ogólnopolski program społeczny "Dzwonek na obiad". Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Być Bardziej.